Hakkında

E-kitapları indirmek, okumak ve saklamak için üretilmiş olan ve e-ink teknolojisine sahip ekranları ile tabletlerden ayrılan okuma odaklı e-kitap okuyucuları tüm dünyada kitap severlerin hayatını kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin kitap ekosistemi Libronet dünyadaki bu yeni dönüşümü ve teknolojiyi kitapseverler için Calibro markasıyla Türkiye’ye taşıdı.

Türkiye’nin ve kitap dünyasının yeni kahramanı babil.com ile birlikte kurulan ve Libronet kitap ekosisteminin önemli bir aktörü olan Calibro’nun teknik ve finansal temelleri Mayıs 2013’te atıldı. Ancak arkasında yıllar süren bir düşünce ve uygulama süreci var. Calibro işte bu düşünce, tasarım, yazılım ve içerik çalışmalarının sonunda Ekim 2014’te kitapseverlerle buluştu.

2013 yılında yayıncılık dünyası ile güçlü bir iletişim kuran ve kendini kısa sürede kabul ettiren Libronet, Calibro’yu büyük bir teknoloji ve iletişim yatırımı ile kitap severlere tanıtacak. Libronet’in dinamik ve kurumsal gücüyle üretilen Calibro kitapseverlere yazılım, tasarım, içerik ve mağazası ile bütünlüklü, küresel deneyimlere uygun bir e-kitap sistemi sunuyor. Sermayesi ve tüm konsepti ile yüzde yüz bir Türkiye markası olan Calibro, yayıncılık dünyasını da bu değişime davet ediyor.