Calibro Basic

Calibro Basic

Calibro’nun temel modeli olan Calibro Basic, üstün teknik özellikleri ve tuş takımı ile yönetilen pratik ve sade menüsü ile öğrenciler, e-kitap dünyasına ilk kez merhaba diyecek olan okurlar için ideal bir seçenek. Yaklaşık 3 bin kitap kapasitesine sahip Calibro Basic sadece 188 gram ağırlığında ve 30 güne kadar dayanabilen şarjıyla kitapseverlerin yeni dostu olacak.
Kağıt doğallığı

E-kitap okuyucularını tabletlerden, cep telefonlarından ve parlak ekranlardan farklı kılan en büyük özelliği kağıt hissini aynen yaşatan e-ink teknolojisidir. Piksel mantığından çok farklı olan dijital mürekkep teknolojisi e-ink asla gözleri yormaz ve şarjı çok ekonomik olarak kullanır. Calibro e-ink teknolojisinin son örneğidir. Kitap keyfiniz aynen devam eder, ekranı güneşin altında parlamaz, gece okurken tıpkı gerçek kitap gibi ışığa ihtiyaç duyar. Özete e-kitaplar da aslında kitaptır.
Uzun batarya ömrü

Günlük hayatımızdaki teknolojik cihazların ortalama 1 günlük şarj sürelerine inat Calibro’nun iki modeli de 30 güne kadar dayanabilen batarya ömürleri ile kitap okuma keyfinizi asla bölmez. Binlerce sayfayı sorunsuzca okuyabilirsiniz.
Kablosuz internetin olduğu her yerde

Calibro e-kitap okuyucularının içine entegre Wi-Fi imkanı sayesinde kablosuz internet olan her yerde Calibro Mağaza'ya bağlanabilir,
e-kitaplarınızı satın alabilir ve indirebilirsiniz. Hem de birkaç saniye içinde...
Her yerde yanınızda

Calibro Basic 188 gram, Calibro Touch Lux ise 208 gram ağırlığı ile çantanızda, cebinizde her yere taşıyabileceğiniz şekilde üretildi. Binlerce kitaplık bir kütüphane için hayallerin ötesinde bir hafiflik.
Hafızası çok güçlü

Hem Calibro Basic hem de Calibro Touch Lux modelinde 4 GB dahili hafıza bulunuyor. Yaklaşık 3 bin kitaba tekabül eden bu kapasiteyi harici SD kartlar ile 32 GB’a çıkarmak mümkün. Bu da yaklaşık 24 bin kitap demek. Hayali bile güzel.
Tüm cihazlarda özgürce okuyabilirsiniz

Calibro’nun e-ink ekranları ile maksimum okuma keyfi alacağınız e-kitaplarınızı tüm iOS ve Android cihazlarınızda da sorunsuz olarak okuyabilirsiniz. Calibro uygulaması ayrıca çok yakında Mac ve Windows işletim sistemine sahip masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da yer alacak. Calibro’nun tüm modelleri e-kitap formatlarının tamamını desteklemektedir.
Sözlük desteği

Calibro’nun tüm modellerinde Türkiye’nin en popüler online sözlüğü Sesli Sözlük’ün İngilizce - Türkçe sözlük desteği bulunuyor.
Tam senin stilin

Calibro cihazlar farklı okuma alışkanlıklarına hitap edebilen yazı özelliklerine sahip. Çeşitli fontların ve puntoların yer aldığı Calibro’da kalın, italik gibi seçeneklerle okuma alışkanlıklarınızı özelleştirebilirsiniz.
Mağaza

Calibro e-kitap okuyucuları ve Calibro Mağaza ile e-kitap okumak artık çok kolay. İsterseniz cihazın içine entegre Calibro Mağaza'dan; isterseniz bilgisayardan store.calibro.com’a girerek binlerce e-kitap arasından dilediklerinizi satın alıp indirebilirsiniz.